PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Liczba odwiedzających sklepy wzrosła w miniony weekend o około 20 proc.

Autor: TVN24, TVN CNBC 20 grudnia 2011 18:53

Z badań przeprowadzonych przez TVN CNBC wynika, że w tym roku w ostatni przedświąteczny weekend Polacy wydali 20 proc. więcej niż przed rokiem. Wstępne wyniki ankiety przeprowadzonej w w wybranych sklepach wielkopowierzchniowych w dużych miastach pokazuja też, że z tygodnia na tydzień w galeriach handlowych i dyskontach rośnie liczba klientów - podał serwis TVN24.

Jak zaznacza serwis TVN24, na dokładane kwoty zostawione w miniony weekend przez Polaków w sklepach trzeba będzie poczekać jeszcze nawet kilka tygodni, zanim wszystko zostanie zafakturowane. Szacunki wskazują jednak, że kwota wydana w trakcie ostatniej soboty i niedzieli równa jest tej, którą wydaliśmy w trzy dni poprzedniego weekendu, czyli piątek, sobotę i niedzielę.
Dane wskazują też, że w porównaniu z ostatnim tygodniem przedświątecznym z poprzedniego roku Polacy wydali teraz na zakupy o ok 20 proc. więcej, co przy sporej inflacji sięgającej w listopadzie 4,8 proc., jest świetnym wynikiem.
Z danych uzyskanych przez TVN CNBC od sklepów wielkopowierzchniowych wynika też, że nie tylko coraz więcej wydajemy, ale coraz więcej z nas tam wstępuje. Liczba odwiedzających sklepy wzrosła w miniony weekend o około 25 proc. w porównaniu z wcześniejszym weekendem, a w sklepach dyskontowych nawet 35 proc. Pomiarów liczby klientów dokonują bramki antykradzieżowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11364

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane