PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Liczba piekarni będzie nadal spadać

www.portalspozywczy.pl 27 grudnia 2013 15:38

Branża piekarnicza jest rozdrobniona, na rynku działa około 8800 piekarń - ocenia Grzegorz Nowakowski, dyrektor zarządu Instytutu Polskie Pieczywo. Jego zdaniem, w kolejnych latach utrzyma liczba piekarni na rynku będzie się zmniejszać.

Jak ocenia dyrektor zarządu Instytutu Polskie Pieczywo, w sytuacji, gdy brakuje klimatu zaufania trudno mówić o zawiązywaniu podstawowych form współpracy, zwłaszcza przy wspólnych działaniach marketingowych.

- Słabość branży przejawia się słabymi relacjami z odbiorcami, w tym zwłaszcza ze sklepami wielkopowierzchniowymi - piekarnie skłonne są przyjmować często niekorzystne dla nich warunki współpracy. Słabość piekarni to również słaba pozycja przetargowa w kontaktach z dostawcami. Szczególnie widoczne jest to w przypadku gwałtownych i istotnych podwyżek cen surowców, które natychmiast przenoszone są na piekarzy. Piekarze zaś w niewielkim stopniu mają możliwość dostosować swoje ceny do wzrastających kosztów - co dodatkowo pogarsza ich sytuację finansową - mówi Grzegorz Nowakowski.

- Z roku na rok liczba piekarni zmniejsza się o około 300 podmiotów. Prognozujemy utrzymanie trendu w kolejnych latach - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11444

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane