Lipiec dobrym miesiącem dla sprzedaży detalicznej

Autor: ISB 24 sierpnia 2010 10:32

Lipiec dobrym miesiącem dla sprzedaży detalicznej

Lipcowy wzrost sprzedaży detalicznej o ok. 4,7 proc. jest konsekwencją stabilnej i przewidywalnej sytuacji gospodarczej w poprzednim miesiącu, co oznacza, że pojawiły się tym razem przypadki jednorazowe z jakimi mieliśmy do czynienia w tym roku notorycznie.

Wcześniej bowiem ostra zima, katastrofa smoleńska oraz powódź mocno zaburzały odczyty tego wskaźnika. Tym razem dane są "oczyszczone" z tego rodzaju wydarzeń, co zaowocowało 5-proc. wzrostem sprzedaży.

Lipiec okazał się dość spokojnym - na tle reszty roku - okresem, choć oczywiście nie obeszło się bez wydarzeń jednorazowych. Tym razem jednak zadziałają one prawdopodobnie pozytywnie na wyniki sprzedaży detalicznej. Mowa tu bowiem o bardzo upalnym i gorącym lecie, które zdecydowanie napędzi sprzedaż w kategorii żywność oraz napoje, zarówno bezalkoholowe, jak i alkohole. Wynika to nie tylko ze znacznie większego spożycia napojów czy lodów, ale także dobra aura sprzyjała wyjazdom "za miasto" czy przydomowemu grillowaniu. To zaś napędza konsumpcję w każdej praktycznie kategorii, z używkami włącznie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11056

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane