PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Markowe wędliny zyskują na znaczeniu

Autor: PAP/Rzeczpospolita 13 marca 2015 10:42

W Polsce rośnie popyt na wędliny, a przetwórnie mięsa korzystają na niskich cenach wieprzowiny - donosi "Rzeczpospolita".

W ciągu ostatniego roku gospodarstwa domowe wydały na wędliny 14,5 mld zł. Z tego 33,8 proc. przypadało na zapakowane kiełbasy i szynki. Jeszcze w połowie 2014 r. ich udziały w rynku wędlin nie przekraczały 30 proc.

Rosnący popyt na zapakowane produkty sprawia, że na znaczeniu zyskują marki wędlin. Firmy inwestują w nie chętnie także dlatego, że dzięki rozpoznawalnym brandom łatwiej im konkurować na rynku, w którym coraz większą rolę odgrywają sieci handlowe.

Tymczasem według przedstawicieli branży, od czasu wprowadzenia zakazu eksportu wieprzowiny z Unii Europejskiej do Rosji - czyli od roku - można zaobserwować znaczący spadek cen tego surowca. Spadki cen żywca przełożyły się na poprawę marż w branży przetwórstwa mięsa.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Iza 2015-03-16 14:33:06

    g.prawda,potwierdzam. Jestem w Niemczech. Wędliny okropne. Tęsknię za polskimi wędlinami, nawet za toruńską ,żywiecką czy krakowską . Jeszcze tutaj szynkowa ma jako taki smak , reszta mdła , mimo dodania pieczarek ,papryki czy innych dodatków nie czuje się smaku.Biała kiełbasa to bardziej przypomina pasztetową .Ale nasza pasztetowa jest o wiele lepsza.Tu są wędliny bez smaku.Konsystencja niektórych wędlin też pozostawia wiele do życzenia. Nawet najgorsza nasza biala kiełbasa jest o niebo lepsza od tutejszej kiełbasy .

  • elekt. 2015-03-13 19:14:41

    G.prawda.W    G. prawda.W Biłgoraju na targu w czwartek był GOSC , który sprzedawał wędliny "swojskie". W domu sprawdziłem, że są nafaszerowane żelatyną, saletrą .

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11458

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane