PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Na cukier wydajemy 1,8 mld zł

Autor: dlahandlu.pl 1 kwietnia 2011 10:01

Na cukier wydajemy 1,8 mld zł

Gdyby Polacy zdecydowali się na wykluczenie cukru ze swojej diety, w ich portfelach zostałoby co roku ok. 11 mld zł. Rezygnując z zakupów cukru można średnio zaoszczędzić prawie 50 zł rocznie. W skali całego kraju robią się z tego kolosalne korzyści. W sumie na cukier wydajemy bowiem 1,8 mld zł - czytamy w analizie firmy doradczej Welth Solution.

Skoro cukier idzie w górę na globalnych rynkach, to drożeje również w Polsce. Co w takiej sytuacji zrobić? Możemy całkiem zrezygnować z używania cukru. Argumentów za taką decyzją jest wiele. Cukier i produkty, które go zawierają, szkodzą nie tylko zębom. Lista potencjalnych chorób, do powstawania których przyczynia się cukier, jest przerażająco długa.

Gdybyśmy przestali jeść również dżemy, czekoladę i inne produkty cukiernicze zaoszczędzilibyśmy w sumie aż 6,6 mld zł. Możemy też dołożyć wyroby ciastkarskie. Oszczędności rosną wtedy do 11 mld zł. Do tego możemy jeszcze dodać trudno policzalne zyski z poprawy zdrowia społeczeństwa i mniejsze wydatki na leki i parafarmaceutyki.

 

Ponadto, jak wylicza agencja, gdyby cały naród solidarnie wyrzekł się cukru to może nie trzeba by było reformować systemu emerytalnego. Na przygotowanych przez rząd zmianach do 2020 roku budżet ma zaoszczędzić 235 miliardów złotych. Po rezygnacji z cukru do tego czasu zyskalibyśmy ok. 110 mld zł, czyli niemal połowę tej kwoty. Można byłoby również nie podnosić podatku VAT o jeden punkt procentowy.

Niestety oprócz oszczędności pojawiłyby się inne gospodarcze skutki, jak chociażby bankructwa przedsiębiorstw z branży cukierniczej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • zrezygnuj 2011-04-02 14:08:01

    Zaoszczędzimy mnóstwo pieniędzy i wydamy.... na co , bo nie na ciastka. Może przepijemy? przepalimy? będzie zdrowiej ?

  • 1234 2011-04-02 07:54:07

    jeszcze rzućmy jedzenie i picie i będziemy żyć w dobrobycie tylko krótko

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11370

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane