PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Na e-zakupy wydamy w tym roku 15 mld zł

Autor: Puls Biznesu 10 września 2009 09:26

E-commerce w Polsce rośnie w tempie 30-50 proc. rocznie i przez kilka kolejnych lat będzie się dynamicznie rozwijał. W tym roku obroty handlu w internecie, sklepów i aukcji, przekroczą 15 mld zł. Tak wynika z najnowszych badań "E-commerce w Polsce" autorstwa Gemiusa - informuje Puls Biznesu.

- W tegorocznym badaniu 66 proc. internautów przyznało, że robiło zakupy w sieci. Tu jest potencjał wzrostu, bo w najbardziej rozwiniętych krajach ten odsetek przekracza 90 proc. - uważa Krzysztof Chomicki, kierownik zespołu badań ilościowych w Gemiusie.

- Przejdziemy w fazę stabilizacji, gdy obroty rynku rosną w tempie kilkunastu procent rocznie - zapowiada Krzysztof Chomicki.
Jednak wyższe przychody nie oznaczają zawsze rentowności, bo internauci oczekują w sklepach online niższych cen.
Ta informacja dotyczy także potentata aukcji, czyli Allegro, które teraz w coraz większym stopniu przepoczwarza się z pchlego targu w platformę handlu dla sklepów. Jest tam obecnych 34 proc. wszystkich polskich e-sklepów. Prawie połowa z tej grupy przyznaje, że na platformie aukcyjnej ma większe lub podobne obroty jak w samym sklepie online - podaje Puls Biznesu.
Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11370

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane