PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Najczęściej występująca cena warzyw i owoców na rynku w Broniszach to 2 zł za kilogram

Autor: www.dlahandlu.pl 24 sierpnia 2012 11:12

Pomimo, że koniec wakacji coraz bliżej, to w handlu hurtowym owocami i warzywami nadal panuje spowolnienie, czyli dużo towaru, a ruch słaby - mówią dystrybutorzy i producenci prowadzący sprzedaż na Rynku Hurtowym w Broniszach.

Rośnie asortyment śliwek i jabłek. Teraz w sprzedaży jest co najmniej 5 odmian śliwek. Dużo jest w ofercie hurtowej wielkoowocowych mieszańców. Kończą się dostawy krajowych brzoskwiń, natomiast rosną dostawy gruszek, które są tańsze niż rok temu.

Najczęściej występującą w sierpniu cena dla gruszek odm. Klapsa to 2,50 zł za kilogram, w ofercie hurtowej. Rok temu było o 1 zł drożej.
Jabłka w cenach zbliżonych do cen sprzed roku. Dla np. odmiany Piros, najczęściej występujaca cena to około 2,30 zł/kg, podobnie było rok temu. Cena przeciętna, w sierpniu dla śliwek to około 3 zł/kg, z tym , ze drobnoowocowe np. węgierki można w ofercie hurtowej kupić poniżej 2,00 zł za kilogram. Koniec sierpnia to sukcesywny spadek cen, śliwek, gruszek i jabłek.


Ceny większości warzyw są zbliżone do cen sprzed roku. Różnice 10-20 groszy trudno uznać za istotne, zwłaszcza, że ceny zmieniają się nie tylko każdego dnia, ale bywa, że także w ciągu jednego dnia handlowego.

Dużo tańsza niż rok temu jest cebula oraz cukinie. Fasola szparagowa w cenie takiej jak rok temu. Drożej kosztują kalafiory, ale jest to sytuacja przejściowa, bowiem w lipcu nałożyło się na siebie kilka rzutów produkcji kalafiorów, i te warzywa były w lipcu bardzo tanie, teraz dostawy są mniejsze, stąd ceny wzrosły, ale we wrześniu ceny spadną bo wzrośnie podaż. Nieznacznie droższe, w porównaniu z rokiem ubiegłym, są ogórki gruntowe i pomidory, ale generalnie ceny hurtowe są bardzo niskie. Najczęściej występująca cena na Rynku Hurtowym Bronisze na przestrzeni sierpnia oscylowała wokół 2,00 złotych za kilogram, podobnie cena pomidorów.
Bez zmian w cenach ziemniaków, są bardzo tanie - około 35 groszy za kilogram.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11458

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane