REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejszą polską marką kosmetyczną jest Ziaja

Autor: pr 16 listopada 2015 12:49

Badanie przeprowadzone na grupie prawie 800 użytkowników Okazje.info, potwierdziło pozytywne nastawienie Polaków do kosmetyków polskich producentów. 51% ankietowanych zadeklarowało, że kupując produkty z tej kategorii zwraca uwagę na kraj ich pochodzenia. Z kolei prawie 64% zadeklarowało, że te polskiego pochodzenia wybiera częściej.

REKLAMA

Osoby, które przyznały, że podczas zakupów częściej wybierają kosmetyki polskich producentów, jako powód takich decyzji najczęściej wskazywały chęć wspierania rodzimego biznesu. Taka odpowiedź pojawiła się wśród ponad 24% respondentów. Jest to z pewnością efekt silnej w ostatnich latach debaty społecznej na ten temat.

Powodem, dla którego wybieramy polskie kosmetyki jest również cena – na ten aspekt zwróciło uwagę 17,5% respondentów. To prawda, że cena polskich produktów kosmetycznych jest często dużo bardziej atrakcyjna.

Najpopularniejszą polską marką kosmetyczną wśród użytkowników serwisu Okazje.info jest Ziaja – wskazało ją 36% ankietowanych. Na drugim miejscu znalazła się Bielenda, którą wybrało ponad 22% respondentów. Z kolei trzecią pozycję zajęła marka AA – najchętniej wybiera ją prawie 15% przebadanych osób. Wszystkie trzy swoją działalność rozpoczęły 25 lat temu lub wcześniej. Na swoją pozycję pracują zatem już długo i dzisiaj mogą śmiało konkurować z zagranicznymi producentami. Warto także zauważyć, że czwarte miejsce należy do bardziej luksusowej i droższej marki, mianowicie do dr Ireny Eris, którą wskazało 9,6% badanych.

 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4252

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 999781

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA