PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Największe obroty wśród polskich sieci ma Biedronka, Carrefour i Tesco

Autor: Puls Biznesu 25 marca 2010 09:24

Według szacunkowych danych handlowej Grupy Muszkieterów, do których dotarł Puls Biznesu wynika, że w pierwszej dziesiątce największych sieci handlowych pod względem wartości obrotów w naszym kraju plasują się kolejno: Biedronka, Tesco, Carrefour, Real, Auchan, Lidl, Intermarche, E. Leclerc, Polomarket i Kaufland.

Z danych Nielsena wynika, że na rozwiniętych rynkach konsolidacja handlu doprowadzała z reguły do drastycznego ograniczenia liczby sieci na rynku. W Polsce trzy największe sieci kontrolują obecnie dopiero około 20 proc. rynku. Z roku na rok ich udział jednak systematycznie się powiększa, kosztem mniejszych graczy.

Jak mówi Pulsowi Biznesu Andrzej Faliński, dyrektor generalny Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, na polskim rynku jest miejsce dla 2-3 dużych operatorów hipermarketów, 2-3 silnych graczy z segmentu dyskontów i 2-3 operatorów supermarketów. Jego zdaniem segment mniejszych sklepów też czeka konsolidacja, w ramach kilku dużych, zintegrowanych pionowo grup handlowych budowanych przez dystrybutorów hurtowych. Andrzej Faliński twierdzi również, że branżę handlową czeka kolejna fala fuzji i przejęć, a przejmować będą ci, którzy najlepiej poradzili sobie w czasie spowolnienia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11419

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane