PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Nie będzie wyższej stawki vat na dania gotowe

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 24 września 2012 09:26

Ceny gotowych posiłków, dań i lodów nie wzrosną po nowym roku. Resort finansów wycofał się z planów podniesienia stawki VAT na te produkty - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

W projekcie ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług z 10 sierpnia stawka VAT na produkty instant, gotowe posiłki, mrożone pizze i lody miała wzrosnąć z 5 proc. do 8 proc. Tak było do czwartku, kiedy to na spotkaniu Komitetu Stałego przy Radzie Ministrów zaakceptowano wniosek jej utrzymania na dotychczasowym poziomie.

Jak dowiedział się "DGP", resort finansów odstąpił od zamiaru podwyżki po przeprowadzonych konsultacjach międzyresortowych. Jak tłumaczy Małgorzata Brzoza z Ministerstwa Finansów, zaważyły zwłaszcza argumenty Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wynikało z nich, że podwyżka stawki VAT doprowadziłaby do wzrostu cen posiłków w szkołach.

Ale rezygnacja z podwyżki VAT nie jest zasługą tylko MEN. Przekonywał do tego też sektor handlowy, którego zdaniem doprowadziłoby to do wzrostu cen w sklepach - pisze "DGP".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11193

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane