PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Nieprawidłowości w 40 proc. skontrolowanych supermarketów oferujących mleko pod marką własną

Autor: dlahandlu.pl 8 czerwca 2011 10:42

Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Łodzi przeprowadził w I kwartale 2011 r. kontrole w 5 sklepach wielkopowierzchniowych sieci handlowych zlokalizowanych na terenie województwa, prowadzących sprzedaż mleka i przetworów mlecznych pod własną marką.

Celem tych kontroli była ocena jakości handlowej i prawidłowości oznakowania mleka i przetworów mlecznych oferowanych pod marką własną w zakresie przestrzegania przepisów i deklaracji producentów zamieszczonych w oznakowaniu tych produktów.

Łącznie ocenie poddano 28 partii przetworów mlecznych wartości 1.547 zł.

Nieprawidłowości stwierdzono w 2 placówkach (40 proc.), w których to zakwestionowano ogółem 4 partie przetworów mlecznych o łącznej wartości 178 zł (co stanowiło 14,3  proc. partii badanych ogółem).

Wśród kwestionowanych towarów były: 1 partia sera twarogowego wartości 40 zł; 2 partie napojów mlecznych fermentowanych wartości 117 zł;
oraz1 partia innych produktów (serek homogenizowany) wartości 21 zł.

W związku z kontrolą w 1 przypadku wydano decyzję zarządzającą wycofanie z obrotu 1 partii serka kanapkowego z ogórkiem i ziołami, w 2 przypadkach zostaną wszczęte postępowania administracyjne w przedmiocie nałożenia kar pieniężnych w związku z wprowadzeniem do obrotu handlowego przetworów mlecznych o niewłaściwej jakości.
Ponadto przesłano: 5 wystąpień pokontrolnych do producentów zakwestionowanych wyrobów oraz jednostek nadrzędnych; 3 informacje do właściwych terenowo Wojewódzkich Inspektoratów Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11444

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane