PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Niewielka poprawa nastrojów konsumenckich w maju

Autor: PAP 1 czerwca 2012 14:36

Obserwowany od listopada 2011 roku trend spadkowy nastrojów konsumenckich Polaków utrzymuje się, jednak w porównaniu z poprzednim miesiącem, w maju nastroje nieco się poprawiły - podał w komunikacie Ipsos.

"Mierzony przez Ipsos Wskaźnik Optymizmu Konsumentów w ciągu ostatniego miesiąca wzrósł o 4 pkt, osiągając poziom 79 pkt i ustanawiając tym samym najwyższy wynik od początku 2012 roku" - napisano w komunikacie.

Autorzy badania uważają, że powodem zmiany nastrojów może być oczekiwanie i przygotowania przed Mistrzostwami EURO 2012.
"W maju wzrost zanotowały wszystkie składowe wskaźniki WOK. Ocena Klimatu Gospodarczego w stosunku do poprzedniego miesiąca poprawiła się o 1,7 pkt (uzyskując wynik 62,4 pkt), a Wskaźnik Bieżący, odnoszący się zarówno do oceny obecnej sytuacji krajowej gospodarki, jak i sytuacji materialnej gospodarstw domowych, wzrósł o 2,4 pkt (osiągając poziom 65,7 pkt)" - napisano.

Z badania wynika, że do wyższego wyniku WOK najbardziej przyczynił się wzrost Skłonności do Zakupów - wskaźnik ten osiągnął poziom 89,9 pkt (różnica w porównaniu do kwietnia wyniosła +5,5 pkt).
"Dodatkowo wzrósł odsetek osób twierdzących, że obecny okres jest dobry na kupowanie przedmiotów trwałego użytku (z 11,7 pkt w kwietniu do 17,1 pkt w maju)" - napisano.
Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11193

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane