PARTNER PORTALU Partner portalu: Herosi Polskiej Przedsiębiorczości

Piwa typu radler zawojują polski rynek?

Autor: wyborcza.biz 28 maja 2012 09:58

Coraz więcej liczących się na polskim rynku graczy decyduje się na wypuszczenie własnego piwa typu Radler. Do walki przystąpiły m.in. Kampania Piwowarska i Grupa Żywiec - pisze serwis Wyborcza.biz. Radler w zamyśle browarów ma się stać hitem już rozpoczętego sezonu letniego, kiedy tradycyjnie sprzedaje się najwięcej piwa.

Na początku kwietnia Kompania Piwowarska wypuściła na rynek piwo Lech Shandy. Na odpowiedź ze strony konkurencji nie trzeba było długo czekać. Jako pierwsza zaatakowała Grupa Żywiec, która na początku czerwca zamierza wypuścić na rynek kolejne piwo z lemoniadą pod marką Radler Warka.

Także browary regionalne, które w ostatnich latach skutecznie podbierały klientów największym browarom, zareagowały na działania konkurencji i wypuściły własne radlery. Na razie na wypuszczenie takich produktów zdecydował się Browar Łomża - wkrótce na sklepowych półkach pojawi się Cooler Natural Radler.

Owocowe napoje na bazie piwa mają wszelkie dane, by stać się w Polsce hitem. Podobnie może stać się też z cydrem - popularnym w Europie napojem alkoholowym na bazie jabłek.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • blog 2012-05-28 10:24:30

    Przecież to tylko sezonowość, a sam pomysł stary jak świat i już przecież wielokrotnie przerabiany.Było i się nie przyjęło. To tyle. Więcej poczytasz np. o Somersby na blogu.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9722

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 923188
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane