REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Partner portalu: City Board Partner portalu: Frigo Logistics
REKLAMA

PKPP Lewiatan: Na razie dynamika sprzedaży detalicznej jest wysoka

Autor: PKPP Lewiatan 3 kwietnia 2012 09:36

PKPP Lewiatan: Na razie dynamika sprzedaży detalicznej jest wysoka

W marcu br. indeks PMI dla Polski wyniósł 50,1 pkt., wobec 50 pkt w lutym - podał HSBC. - Na tle wielu krajów Europy Zachodniej, gdzie wskaźnik PMI mocno spadł, sytuacja w naszym przemyśle nie wygląda źle - mówi dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan.

REKLAMA

- Dla wzrostu gospodarczego w Polsce duże znaczenie ma konsumpcja indywidualna. Na razie dynamika sprzedaży detalicznej jest wysoka. W marcu, podobnie jak w lutym, powinna przekroczyć dwucyfrową wartość, chociażby ze względu na Święta Wielkanocne na początku kwietnia. W efekcie, uwzględniając dodatni wkład exportu netto i inwestycji, możemy spodziewać się wzrostu PKB w I kwartale 2012 r. w granicach 4 proc., a na koniec roku o ok. 3 proc. - dodaje Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek.

Zachowanie wskaźnika PMI w lutym i marcu wskazuje, że w najbliższych kwartałach możemy mieć do czynienia ze spowolnieniem tempa wzrostu gospodarczego. Tym bardziej, że w marcu pogorszyły się nastroje gospodarcze w sektorze przemysłowym w największych gospodarkach strefy euro, a wskaźnik bezrobocia wzrósł do rekordowego 10,8 proc. Spowolnienie nie będzie jednak bardzo duże - dodaje ekspert.
WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA
  • Max

    4,65

  • Śr

    3,31

  • Min

    2,47

» Produkty » Sklepy » Regiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 15717

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 1224905

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA