REKLAMA
REKLAMA

Pogodowe anomalie wywindują ceny warzyw i owoców

Autor: Dziennik Łódzki 21 maja 2010 09:39

Tegoroczna wiosna spustoszy nasze portfele - zimno, deszcze, a także powódź, spowodują wzrost cen żywności. W najtrudniejszej sytuacji są mieszkańcy tych regionów, które powódź dotknęła najbardziej, ale np. owoce i warzywa będą droższe niż przed rokiem w całym kraju - czytamy w Dzienniku Łódzkim.

REKLAMA
W przypadku warzyw i owoców ceny mogą wzrosnąć. To wynik dużych opadów i niskich temperatur. Zawiązywanie owoców może być słabsze, co znajdzie odzwierciedlenie w wielkości i jakości tegorocznych zbiorów. Opady sprzyjają rozwojowi chorób grzybowych zarówno w uprawach zbóż i rzepaku, jak i owoców i warzyw. Trudno jednak szacować, o ile mogą wzrosnąć ceny.

Elżbieta Bryszewska z działu marketingu Łódzkiego Rynku Hurtowego "Zjazdowa" podkreśla, że jeśli pogoda się nie poprawi, dłużej utrzymają się wysokie ceny nowalijek.

Kilogram truskawek kosztuje obecnie 15-20 zł, kapusta krajowa - 3 złote za główkę, a kalafior i brokuły - 5 zł. To ceny wyższe nawet o kilka złotych w porównaniu z cenami z ubiegłego roku.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12698

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA