Pogorszyła się jakość handlowa produktów marki własnej

Autor: Dziennik Polski 28 listopada 2011 11:33

W porównaniu do roku ubiegłego pogorszyła się jakość przetworów owocowych i warzywnych, oferowanych pod marką własną sieci handlowych. Do takiego wniosku doszła małopolska Inspekcja Handlowa, która przeprowadziła sześć kontroli w sklepach należących do sieci handlowych: Biedronka, Tesco, Lidl, Lewiatan i Simply City - pisze "Dziennik Polski".

Po zajrzeniu do słoików z ćwikłą inspektorzy uznali, że produkt ten ma "smak i zapach mało charakterystyczny jak dla ćwikły z chrzanem, zmieniony, z wyraźnie wyczuwalnym posmakiem i zapachem sfermentowanym". Wiele zastrzeżeń wzbudziła również partia marynowanej papryki konserwowej. W niektórych słoikach było jej mniej, niż wynikało z deklaracji na opakowaniu oraz stwierdzono w niej: "obecność kawałków strąków papryki z objawami nadpsucia występującego na powierzchni i wewnątrz kawałka", "zmienioną barwę papryki w miejscach wykazujących objawy nadpsucia, tj. brązową i czarną", "konsystencję kawałków papryki wyraźnie osłabioną, miękką, rozpadającą się". Ponadto w jednym opakowaniu, wewnątrz strąka papryki, znaleziona została... martwa gąsienica.

Wobec kontrolowanych przedsiębiorców, oferujących niespełniające norm, nadpsute przetwory, a także producentów tych towarów wszczęte zostały postępowania administracyjne.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Michał 2011-11-28 14:48:42

    Była by sensacja gdyby w strąku papryki znaleziono żywą gąsienicę !

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane