PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

POHiD: Działmy na rzecz rozwoju rynku

Autor: portalspozywczy.pl 20 sierpnia 2009 12:57

- Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji stoi na stanowisku przestrzegania prawa i działań na rzecz rozwoju rynku i dobra konsumenta - mówi Andrzej Faliński, dyrektor generalny POHiD.

- Wyrażamy zaniepokojenie tym, że ws. zgłoszonych pomysłów tj. marże handlowe, ceny sugerowane czy zmiana struktury łańcucha dostaw minister stoi na tak twardym stanowisku pro regulacyjnym. Naszym zdaniem są to propozycje, które zaszkodzą głównie drobnym producentom rolnym - uważa Faliński.
- Jednocześnie mamy nadzieję, że sugerowanie zmowy cenowej wśród sieci handlowych przez pana ministra jest nieporozumieniem - mówi dyrektor POHiD.
Według Falińskiego najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich stron zainteresowanych obrotem żywnością, gdyby minister przyjął władze POHiD-u i przedyskutował najbardziej interesujące go kwestie.
W ten sposób przedstawiciele sieci handlowych odnieśli się do ostatnich wypowiedzi ministra rolnictwa, Marka Sawickiego, w których stwierdził on m.in. (...), że „40 proc. próg koncentracji dla sieci handlowych jest zbyt łagodny". Minister zastanawiał się nad ewentualną zmianą przepisów w tej sprawie, w przypadku gdy zajdzie taka potrzeb

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11444

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane