REKLAMA
REKLAMA

Polacy coraz częściej sięgają po herbaty aromatyzowane

Autor: pr, portalspozywczy.pl 3 stycznia 2013 12:54

Zgodnie z danymi publikowanymi przez GUS, rocznie w Polsce zużywa się około 35 tys. ton suszu herbacianego, z czego zaledwie około 5 tys. ton przypada na herbatki owocowe. Od dziesięcioleci niekwestionowaną liderką na polskich stołach jest herbata czarna.

REKLAMA
Przy przywiązaniu do tradycyjnego, mocnego naparu z czarnej herbaty, Polacy jednocześnie coraz częściej sięgają po herbaty aromatyzowane, szczególnie te z aromatami cytrynowymi oraz owocowymi. Wszystkie te czynniki sprawiają, że pod względem spożycia czarnej herbaty nasz kraj plasuje się wśród liderów w Europie, bo rodacy wypijają jej aż blisko kilogram na osobę rocznie.

- Z ostatnich danych AC Nielsen wynika, że spożycie czarnej herbaty utrzymuje się na porównywalnym poziomie do poprzedniego roku. Na pewno wpływ na to ma rosnąca popularność innych rodzajów naparów. Ja jednak byłbym spokojny o pozycję czarnej herbaty na polskim rynku. Jest ona bowiem ulubionym napojem Polaków, co najwyżej chcą ją pić wzbogaconą o aromat - mówi Maciej Rymski, National Sales Manager Teekanne Polska.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12491

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA