PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Polacy coraz częściej sięgają po herbaty aromatyzowane

Autor: pr, portalspozywczy.pl 3 stycznia 2013 12:54

Zgodnie z danymi publikowanymi przez GUS, rocznie w Polsce zużywa się około 35 tys. ton suszu herbacianego, z czego zaledwie około 5 tys. ton przypada na herbatki owocowe. Od dziesięcioleci niekwestionowaną liderką na polskich stołach jest herbata czarna.

Przy przywiązaniu do tradycyjnego, mocnego naparu z czarnej herbaty, Polacy jednocześnie coraz częściej sięgają po herbaty aromatyzowane, szczególnie te z aromatami cytrynowymi oraz owocowymi. Wszystkie te czynniki sprawiają, że pod względem spożycia czarnej herbaty nasz kraj plasuje się wśród liderów w Europie, bo rodacy wypijają jej aż blisko kilogram na osobę rocznie.

- Z ostatnich danych AC Nielsen wynika, że spożycie czarnej herbaty utrzymuje się na porównywalnym poziomie do poprzedniego roku. Na pewno wpływ na to ma rosnąca popularność innych rodzajów naparów. Ja jednak byłbym spokojny o pozycję czarnej herbaty na polskim rynku. Jest ona bowiem ulubionym napojem Polaków, co najwyżej chcą ją pić wzbogaconą o aromat - mówi Maciej Rymski, National Sales Manager Teekanne Polska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11517

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane