PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Polacy nadal lubią sklepy osiedlowe

Autor: Visa Europe 1 kwietnia 2009 09:48

Środa jest dla Polaków najlepszym dniem tygodnia na dokonywanie zakupów. Respondenci odpowiadają, że w tym dniu najrzadziej kupują artykuły spożywcze i ubrania w centrach handlowych, supermarketach i sklepach.

Dla zakupów spożywczych, najspokojniejszym okresem okazuje się wieczór, kiedy do sklepów udaje się zazwyczaj zaledwie 7% Polaków. Natomiast w Wielkiej Brytanii, najlepszy moment na zakupy spożywcze to pora lunchu, gdy kupuje raptem 5% ankietowanych. Zarówno dla Polaków, jak i Brytyjczyków, najspokojniejszym okresem na zakupy ubraniowe jest wieczór, gdy w sklepach jest jedynie 7% respondentów - wynika z międzynarodowego badania ICM Research Agency na zlecenie Visa Europe.

Wyniki badań obalają mit, że w Polsce to głównie kobiety robią zakupy spożywcze. Okazuje się, że proporcje są bardzo zbliżone, zarówno wśród osób robiących takie zakupy codziennie (32% mężczyzn i 36% kobiet), jak i tych, co odwiedzają sklepy spożywcze 2-3 razy w tygodniu (32% mężczyzn i 31% kobiet). Zaskakiwać może fakt, że aż co szósty badany (16%) robi takie zakupy jedynie raz w tygodniu. Ulubionym miejscem zakupów spożywczych są sklepy osiedlowe (56% odpowiedzi). Na centra handlowe wskazuje niemal dwukrotnie mniej respondentów (30%).

Gdy przychodzi do płacenia, płatności kartą wybiera co szósty robiący zakupy spożywcze (16%) oraz co piąta osoba kupująca odzież (21%).

Badanie przeprowadzone na zlecenie organizacji Visa Europe przez ICM Research Agency w Polsce, Grecji, Turcji i Wielkiej Brytanii - metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych (CATI), w okresie grudzień 2008 - styczeń 2009., na próbie 1 000 osób w każdym kraju, w przedziale wiekowym 18-65+.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11109

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane