REKLAMA
REKLAMA

Polacy w tym roku wydadzą ok. 2,3 mld zł na karmę dla zwierząt

Autor: Rzeczpospolita 16 lutego 2015 09:53

Według prognoz Euromonitor International, Polacy w tym roku wydadzą ok. 2,3 mld zł na karmę dla zwierząt. Oznacza to wzrost o niemal 5 proc. w porównaniu z wartością tego rynku w 2014 r. - czytamy w "Rzeczpospolitej".

REKLAMA
Choć na pierwszy rzut oka może to dziwić, wydatki Polaków na karmę dla zwierząt są znacznie wyższe od kwot przeznaczanych przez nich na żywność dla niemowląt. Na to drugie Polacy wydadzą w bieżącym roku niemal 1,2 mld zł.

Według szacunków dystrybutorów produktów dla zwierząt, w gospodarstwach domowych w naszym kraju żyje prawie 8 mln psów oraz ponad 6 mln kotów. Około 20 proc. z nich dostaje gotową karmę. To liczby nieporównywalne z tym, ile mamy w Polsce niemowląt. W mnionym roku na świat przyszło ich ok. 380 tys. - zauważa "Rzeczpospolita", powołując się na dane GUS.

Zdaniem Euromonitor International, rynek żywności dla niemowląt w 2015 r. zmaleje w Polsce o 1,4 proc., podczas gdy w poprzednim roku jego wartość zmniejszyła się o 2,2 proc. W 2016 r. spadek wyniesie jeszcze mniej, bo już tylko 0,6 proc.

Więcej w "Rzeczpospolitej".


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12742

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA