PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Polacy wydadzą na święta 463 euro, na żywność - 140 euro

Autor: portalspozywczy.pl 8 listopada 2011 15:02

Polacy wydadzą w tym roku na święta Bożego Narodzenia ok. 463 euro na jedną rodzinę, czyli o 4 proc. więcej niż rok temu - wynika z badania „Zakupy świąteczne 2011" przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte. Tymczasem średnio w krajach Europy, w których przeprowadzono badanie, planowany jest spadek wydatków o 0,51 proc.

Polacy wydadzą na prezenty równowartość 230 euro, na żywność 140 euro, zaś na wydatki na spędzanie czasu z bliskimi - 93 euro.

Zdecydowana większość Polaków planuje zakup artykułów spożywczych w supermarketach i hipermarketach, podobnie jak w konsumenci całej Europie. Jednak w naszym kraju, w porównaniu do innych, silnie preferowane są tradycyjne sklepy, takie jak np. masarnie czy piekarnie. - Niemal połowa Polaków zamierza dokonać w nich zakupów, podczas gdy średnia dla Europy to 36 proc. - mówi Magdalena Jończak, dyrektor w dziale konsultingu Deloitte.

- Około 40 proc. produktów spożywczych, które znajdą się w koszyku zakupowym będą stanowiły produkty markowe . Natomiast 20-25 proc. towarów sprzedawanych we wszystkich kanałach detalicznych to tzw. marki własne" - dodaje.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11193

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane