Polacy zaczynają zastępować świątecznego karpia innymi rybami

Autor: pr 7 grudnia 2012 12:13

Tradycyjna świąteczna ryba - karp, z roku na rok jest wybierany przez Polaków coraz rzadziej. Jego miejsce na bożonarodzeniowym stole zajmuje mintaj, makrela, śledź, pstrąg czy łosoś. Z roku na rok rośnie liczba zwolenników owoców morza.

Jak oceniają przedstawiciele Makro Cash & Carry, wzrosty sprzedaży owoców morza można zaobserwać m.in. w grudniu - głównie z okazji Nowego Roku oraz pod koniec stycznia i w lutym, z okazji Walentynek.

Święta Bożego Narodzenia to tradycyjnie okres zwiększonego spożycia ryb. Statystyczny Polak zjada ich w ciągu roku 12 kg - większość właśnie w okresie zimowym.
Asortyment owoców morza, dostępny w Makro Cash & Carry zawiera ponad trzydzieści rodzajów gatunków z europejskich akwenów, takich jak: Morze Norweskie oraz Północne - wyławiane są tam małże i ostrygi, Morze Śródziemne skąd sprowadzane są m.in. kalmary i ośmiornice, czy wybrzeże kanadyjskie - z tego rejonu pochodzą homary.

Rosnąca popularnością wśród Polaków, również na święta cieszą się ryby wędzone, największym zainteresowaniem cieszą się wędzone roladki, szaszłyki czy warkocze rybne, oplecione wielokolorowymi, przyprawami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane