PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Polki decydują o zakupach i oszczędnościach

Autor: PAP 10 czerwca 2009 12:17

Aż 68 proc. Polek rezygnuje w dobie kryzysu z większych zakupów, a 66 proc. ogranicza bieżące wydatki - wynika z badania „Zwyczaje finansowe Polek w okresie kryzysu" przeprowadzonego przez Provident.

Jak wynika z badania Providenta, prawie połowa kobiet, bo 46 proc., ocenia swoją sytuację finansową jako gorszą w porównaniu z zeszłoroczną. Jedynie 7 proc. ankietowanych Polek określa swoją sytuację finansową jako lepszą niż rok temu.

Najczęstszymi sposobami przeciwdziałania pogarszającej się sytuacji finansowej jest rezygnacja z większych zakupów i ograniczanie bieżących wydatków.

Badanie pokazuje, że 2/3 gospodarstw domowych nie posiada żadnych oszczędności. Rezerwę finansową ma jedynie 28 proc. gospodarstw domowych. Co 10. rodzina jest w stanie utrzymać się z niej w okresie do dwóch miesięcy, 7 proc. badanych może utrzymać się z oszczędności przez 3-5 miesięcy, a jedynie 6 proc. pół roku bądź dłużej. Z całej grupy badanych polek 5 proc. posiada rezerwę finansową, ale nie jest w stanie określić jaką.

Polki mają duży wpływ na decyzje dotyczące bieżących wydatków. W co drugiej rodzinie to kobiety decydują o tym, na co przeznaczać pieniądze, a w blisko 40 proc. zbadanych gospodarstw współdecydują.

Badanie GfK Polonia „Zwyczaje finansowe Polek w okresie kryzysu"" zostało przeprowadzone w maju 2009 r. metodą omnibusową na celowej próbie składającej się z 364 kobiet powyżej 18. roku życia, żyjących w gospodarstwach domowych, których miesięczny dochód nie przekracza 3500 zł, na zlecenie Providenta.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11609

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane