PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Polki preferują półsłodkie, niskoprocentowe alkohole

Autor: dlahandlu.pl 29 marca 2011 14:22

Z badań przeprowadzonych przez IQS & Quant Group dla firmy Browary Regionalne Łomża wynika, że alkoholami preferowanymi przez Polki są alkohole lekkie i niskoprocentowe (poniżej 20 proc. zawartości alk.), takie jak wino czy piwo, po które sięga 66 proc. uczestniczek badania.

Polki nie preferują mocnych alkoholi - jedynie co czwarta respondentka deklaruje zainteresowanie wódką i innymi mocnymi alkoholami. Wśród mężczyzn widać wyraźnie większe zainteresowanie alkoholami o wyższej zawartości alkoholu.

Zarówno Polki, jak i Polacy są bardzo otwarci na nowości alkoholowe (39 proc. Polek deklaruje, że zdarza im się wypróbowywać nowości na rynku alkoholi), przy czym cecha ta w całej populacji ma tendencję zwyżkową wprost proporcjonalnie do wzrostu poziomu wykształcenia oraz wielkości miast. Największe zainteresowanie nowościami wyrażają mieszkańcy dużych miast, szczególnie Warszawy (66 proc. respondentów) oraz osoby z wyższym wykształceniem (60 proc.). Polki, deklarujące otwartość na nowy alkohol, sięgają po niego najczęściej z ciekawości (91 proc. wskazań).

 W przypadku nowości produktowych, kobiety sięgają najczęściej po alkohole półsłodkie (40 proc. respondentek), o zawartości alkoholu od 9 do 20 proc. (54 proc. wskazań). Te wyniki wskazują jednak jedynie na to, co wybierają kobiety z produktów dostępnych na rynku, nie zaś na ich preferencje. Zapytane o preferencje, mając możliwość wyboru, Polki najchętniej sięgnęłyby po napój o niższej zawartości alkoholu - do 8 proc. (dotyczy to aż 63 proc. Polek), półsłodkie (45 proc.). Te wyniki wskazują wyraźnie, iż Polki chciałyby mieć możliwość spróbowania nowego, niskoprocentowego, półsłodkiego alkoholu.

Badanie zostało przeprowadzone przez IQS&QuantGroup na zlecenie firmy Regionalne Browary Łomża w dniach 22-23 lutego 2011 na grupie 1000 osób spożywających alkohol.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11517

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane