PARTNER PORTALU Partner portalu: Herosi Polskiej Przedsiębiorczości

Polscy konsumenci w coraz lepszych nastrojach

Autor: dlahandlu.pl 31 sierpnia 2009 10:24

Bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej zwiększył się w sierpniu do poziomu 20 pkt wobec 22,5 pkt miesiąc wcześniej i 8,0 pkt rok wcześniej - podał Główny Urząd Statystyczny.

Z kolei wyprzedzający wskaźnik ufności konsumenckiej osiągnął poziom 28,5. W porównaniu do marca, w którym zanotowano najniższą wartość tego wskaźnika, wzrósł on o 13,7 p.proc. i przekroczył poziom notowany w styczniu 2009 r. (31,6) o 3,1 proc.
W sierpniu 2009 r., podobnie jak w czterech poprzednich miesiącach, zaobserwowano dalszą poprawę nastrojów konsumenckich polskiego społeczeństwa.


GUS poinformował, że obserwowane w ostatnich pięciu miesiącach pozytywne tendencje zmian wskaźników ufności konsumenckiej dotyczą prawie wszystkich podstawowych czynników wpływających na kształtowanie poziomu i kierunku zmian konsumpcji gospodarstw domowych.
Badanie koniunktury konsumenckiej prowadzone jest od stycznia 2004 r. z częstotliwością miesięczną - jako badanie wspólne GUS oraz Narodowego Banku Polskiego. W lipcu 2009 r. badanie przeprowadzono na próbie 1668 gospodarstw domowych.
Najważniejszymi wskaźnikami, obliczanymi na podstawie przeprowadzonych badań, są: bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej - obrazujący bieżące tendencje zmian w konsumpcji indywidualnej oraz wyprzedzający wskaźnik ufności konsumenckiej - obrazujący oczekiwane w najbliższych miesiącach zmiany w tendencjach konsumpcji indywidualnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9445

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 923188
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane