PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Polska jest w czołówce wynajmowanej powierzchni magazynowej

Autor: dlahandlu.pl 8 marca 2010 12:58

Europa Środkowa zajmuje ważne miejsce na mapie nieruchomości magazynowych i pomimo recesji światowej gospodarki na rynku tym zawarto szereg znaczących transakcji.

W 2009 r. wynajęto ok. 1,5 mln m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. Największe zainteresowanie wśród najemców odnotowano w Polsce i Czechach.
- W Polsce krajowe małe i średnie przedsiębiorstwa są bardziej konkurencyjne niż firmy tego typu w innych krajach Europy Środkowej. Dotyczy to zarówno producentów, jak i handlowców - stwierdził Ferdinand Hlobil, dyrektor zespołu ds. nieruchomości przemysłowych i magazynowych w Europie Środkowej firmy Cushman & Wakefield.

Według Ferdinanda Hlobila Europa Środkowa w porównaniu z Europą Zachodnią ma olbrzymi potencjał wzrostu konsumpcji, który dodatkowo pobudza rozwój sektora nieruchomości magazynowych. Parki logistyczne, magazynowe i przemysłowe to podstawa sukcesu firm świadczących usługi w sektorze dóbr szybko zbywalnych. Jednak w Polsce wolumen nowej powierzchni oddanej do użytku w 2009 r. zmniejszył się w skali roku o ok. 1/3.

Czynsze za najlepsze powierzchnie w całym regionie Europy Środkowej wynoszą obecnie ok. 3,5 EUR/mkw./miesiąc. Obecnie zasoby Europy Środkowej wynoszą łącznie ok. 12 mln mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11458

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane