REKLAMA
REKLAMA

Polski rynek wędlin najbogatszy w Europie

www.portalspozywczy.pl 9 września 2016 13:19

Polski rynek wędlin jest najbogatszy nie tylko w Europie, ale i na całym świecie - uważa Janusz Rodziewicz, prezes Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy RP. Klienci mogą wybierać z bardzo szerokiej oferty, choć upodobania stale ewoluują.

REKLAMA

- Rynek wędlin w Polsce to wielka sprawa. Mamy najbogatszy rynek wędlin w Europie i na świecie. Największy pod kątem asortymentowym. Nasi klienci lubią wędliny. Jesteśmy do tego przyzwyczajeni - zauważa Janusz Rodziewicz.

- Upodobania w wędlinach trochę się zmieniają. Nie ma już jedzenia tzw. kiełbasy z metra. Jemy wędliny i kiełbasy konfekcjonowane, pakowane, które często są wyrobami premium - dodaje prezes SRW RP.

Jak wyjaśnia coraz częściej produkty są przygotowane pod konkretne gusta konsumentów. Co ważne zmieniają się także ilości kupowanych wędlin, a klienci niejako "testują" wybrany asortyment.

- Nie kupujemy wielkich ilości, a małe, które jesteśmy w stanie zjeść i pomyśleć, czy ta wędlina nam smakuje i jeszcze raz ją kupimy, czy poszukamy czegoś nowego, równie dobrego - wyjaśnia Janusz Rodziewicz, prezes Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy RP.

Więcej na portalspozywczy.pl

  • krzychu 2016-09-10 23:50:38

    Bo tego się nie da jeść w dużych ilościach, ponieważ te wędliny są obrzydliwe szkoda mi smaku i zapachu wędlin z młodych lat, bo kiełbasa zwyczajna była lepsza niż teraz szynkowa.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12554

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA