PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Polski rynek żywności ekologicznej jest wart dziś przynajmniej 70 milionów euro

Autor: portalspozywczy.pl 15 maja 2009 14:05

- Dane dotyczące wielkości rynku żywności ekologicznej w Polsce są dosyć niedokładne. Szacunki wahają się znacznie, nawet dziesięciokrotnie. Zakładam jednak, że wartość tego rynku to dziś przynajmniej 70 milionów euro - powiedziała serwisowi portalspożywczy.pl Anna Krzemińska, prezes Ecoplus International Polska.

- Polski konsument jeździ po świecie i podąża za światową modą na zdrowy tryb życia. Nasi klienci dostrzegają te zmiany i podejmują decyzję o wejściu na polski rynek. Interesują się nim nie tylko producenci żywności ekologicznej, ale także segmentu premium, dotychczas zarezerwowanego dla lokalnego konesera - mówi Anna Krzemińska.

- Na razie popyt na ekologiczną żywność na Zachodzie utrzymuje się na wysokim poziomie. W Niemczech spadł jedynie o 1,1 proc., w Polsce obserwuję jedynie mniejszy przyrost liczby nowych klientów - mówi Patryk Czarnowski, właściciel firmy BioNatura. Również Anna Krzemińska jest spokojna o przyszłość rynku ekożywności w Polsce. - Segment premium, do którego w Polsce zalicza się również produkty ekologiczne, od kilku lat odnotowuje dwucyfrowy wyrost. Oczywiście w dobie kryzysu rośnie sprzedaż tańszych produktów, czy marek własnych, ale nie można zapomnieć o czynniku psychologicznym - dobre jedzenie jest stosunkowo niedrogim i dzięki temu wciąż dostępnym ‘małym luksusem'.

Ecoplus International Polska jest firmą doradczą typu non-profit. Właścicielem spółki jest publiczna Agencja Rozwoju Regionalnego Kraju Związkowego Dolna Austria ecoplus. Działalność ecoplus Int. Polska obejmuje pośrednictwo w wyszukiwaniu partnerów handlowych dla spółek polskich i dolnoaustriackich, organizację targów i spotkań biznesowych, a także sporządzanie analiz rynkowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11370

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane