PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Polskie firmy handlujące żywnością odporne na kryzys

Autor: Puls Biznesu 2 września 2009 09:43

Giełdowe firmy handlujące żywnością, używkami oraz chemią gospodarczą, wykazały się dużą odpornością na spowolnienie gospodarcze - zauważa Puls Biznesu. Beneficjentem w kryzysie okazał się Eurocash, blado wypadła Alma.

- Słabe wyniki Almy nie są zaskoczeniem, biorąc pod uwagę dynamiczne tempo rozwoju nowych placówek oraz fakt, że spółka działa w segmencie premium, który najbardziej odczuwa oznaki spowolnienia. Nowe sklepy osiągają próg rentowności średnio po 12 miesiącach działalności, zatem na poprawę wyników trzeba będzie jeszcze poczekać najprawdopodobniej kilka kwartałów - ocenia dla Pulsu Biznesu Jakub Viscardi, analityk Domu Maklerskiego IDMSA.
W pierwszym półroczu Eurocash zarobił na czysto 38 mln zł (wzrost o 17 proc.). Analitycy oceniają, że Eurocash, który od lat stawia na niskie ceny i duży obrót przez oferowanie ograniczonego, lecz szybko rotującego asortymentu najbardziej popularnych produktów, jest wręcz beneficjentem okresu spowolnienia gospodarczego - czytamy w Pulsie Biznesu. Gdy koniunktura się jednak poprawi, przyjdą żniwa dla dystrybutorów droższych produktów, jak Alma czy Bomi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11536

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane