Polskie wódki z nową etykietą

Autor: www.dlahandlu.pl 10 sierpnia 2011 13:20

Rada Ministrów przyjęła projekt zmiany ustawy o wyrobie napojów spirytusowych oraz o ich rejestracji i ochronie oznaczeń geograficznych. Inicjatorem projektu był resort rolnictwa i rozwoju wsi. Ważnym rynkowo aspektem nowej ustawy, są zawarte w niej zmienione wymogi dla oznakowywania polskich wódek czystych jak i smakowych.

Otóż, będzie je można markować na etykiecie oznaczeniem geograficznym "Polska Wódka / Polish Vodka". To duży krok w ramach lansowania polskich produktów. Kraj pochodzenia ma olbrzymie znaczenia dla marketingu produktu, jakim jest alkohol.

Póki co stosowanie oznaczenia "Polska Wódka / Polish Vodka" jest dobrowolne. Jeżeli producent zdecyduje się użył tego brandu, to wyrób musi spełniać odpowiednie wymagania jakościowe.
Oznaczenie "Polska Wódka / Polish Vodka" ogranicza zakres surowców, z których moźna ją produkować do: żyta, pszenicy, owsa, jęczmienia i ziemniaków. Jest to zestaw surowców tradycyjnie stosowanych w naszym kraju do produkcji wódki. Drugim ważnym warunkiem jest to, że cały proces produkcyjny wyrobu oznakowanego "Polska Wódka/Polish Vodka" musi odbywać się Polsce.
Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10724

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane