PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Poprawił się wskaźnik klimatu koniunktury w handlu detalicznym

Autor: PAP 22 kwietnia 2009 15:50

Ogólny klimat koniunktury w handlu detalicznym w kwietniu oceniany jest mniej pesymistycznie niż przed miesiącem. Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w handlu kształtuje się w tym miesiącu na poziomie minus 3 (wobec minus 11 w marcu) - podał GUS.

Poprawę koniunktury sygnalizuje 18 proc. badanych przedsiębiorstw (w marcu 15 proc.), jej pogorszenie 21 proc. (przed miesiącem 26 proc.). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie. W kwietniu sygnalizowany jest znacznie mniejszy niż w marcu spadek bieżącej i przyszłej sprzedaży.

"Mniej pesymistycznie oceniana jest również sytuacja finansowa przedsiębiorstw. Nieznacznie zmniejsza się nadmierny stan zapasów towarów. Ilość towarów zamawianych u dostawców może być ograniczona w mniejszym stopniu niż planowano przed miesiącem" - napisano w komunikacie GUS.

GUS podaje, że sygnalizowany jest wzrost bieżących i przyszłych cen towarów, zbliżony do notowań z marca. "Planowane jest zmniejszenie zatrudnienia, choć wolniejsze niż przewidywały prognozy z ubiegłego miesiąca" - prognozuje GUS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11370

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane