REKLAMA
REKLAMA

Poprawił się wskaźnik klimatu koniunktury w handlu detalicznym

Autor: PAP 22 kwietnia 2009 15:50

Ogólny klimat koniunktury w handlu detalicznym w kwietniu oceniany jest mniej pesymistycznie niż przed miesiącem. Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w handlu kształtuje się w tym miesiącu na poziomie minus 3 (wobec minus 11 w marcu) - podał GUS.

REKLAMA
Poprawę koniunktury sygnalizuje 18 proc. badanych przedsiębiorstw (w marcu 15 proc.), jej pogorszenie 21 proc. (przed miesiącem 26 proc.). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie. W kwietniu sygnalizowany jest znacznie mniejszy niż w marcu spadek bieżącej i przyszłej sprzedaży.

"Mniej pesymistycznie oceniana jest również sytuacja finansowa przedsiębiorstw. Nieznacznie zmniejsza się nadmierny stan zapasów towarów. Ilość towarów zamawianych u dostawców może być ograniczona w mniejszym stopniu niż planowano przed miesiącem" - napisano w komunikacie GUS.

GUS podaje, że sygnalizowany jest wzrost bieżących i przyszłych cen towarów, zbliżony do notowań z marca. "Planowane jest zmniejszenie zatrudnienia, choć wolniejsze niż przewidywały prognozy z ubiegłego miesiąca" - prognozuje GUS.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12720

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA