REKLAMA
REKLAMA

Prezes KUPS: W ubiegłym roku sprzedaż soków wzrosła dwucyfrowo

Autor: portalspozywczy.pl 14 stycznia 2010 09:22

Prezes KUPS: W ubiegłym roku sprzedaż soków wzrosła dwucyfrowo

- Polscy konsumenci są coraz bardziej świadomi, ze soki są dużo zdrowsze niż nektary i napoje. Widać to po ubiegłorocznej sprzedaży. Jak tylko koniunktura się poprawi polscy producenci soków będą sprzedawać coraz więcej - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Julian Pawlak, prezes KUPS.

REKLAMA

- Cała duża kategoria napojów, nektarów i soków urosła w ubiegłym roku według szacunków zaledwie o 1 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem. Za to sprzedaż samych soków zanotowała dwucyfrowy wzrost - mówi Julian Pawlak.
Jego zdaniem polscy producenci mają przed sobą dobre perspektywy.
- Patrząc na kraje rozwinięte widzimy, że Polska ma duży potencjał rozwoju w kategorii soków. Nadal spożywamy bardzo mało soków bo zaledwie 15 litrów rocznie na jedną osobę, podczas gdy w krajach rozwiniętych jedna osoba pije co najmniej 20 litrów soku w ciągu roku. Niemcy spożywają nawet do 40 litrów rocznie - mówi Julian Pawlak.
Jak będzie w tym roku?
- Wszystko zależy od koniunktury, wraz z polepszeniem sytuacji finansowej polscy konsumenci będą spożywać coraz więcej soków. Już są świadomi tego, że to zdrowy produkt, teraz potrzebna jest im jeszcze stabilizacja finansowa - mówi Julian Pawlak.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12735

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 999781

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA