PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Prezes Pamapolu: Tylko rynek i konsument mogą kształtować ceny produktów

Autor: portalspozywczy.pl 4 listopada 2009 11:13

Resort rolnictwa chce wprowadzić monitoring cen i kontrolować marże uzyskane przez duże sieci handlowe. - Nie wierzę w skuteczność takich działań, rynek musi być wolny. Kontrolować ceny odgórnie można jedynie na bardzo wąskich rynkach - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Krzysztof Półgrabia, prezes Pamapolu.

- Może udałoby się to, jeżeli chodzi o cukier, bo tam różnice jakościowe mają minimalne znaczenie. Nie wyobrażam sobie, że ktoś narzuci cenę na nasze przetworzone produkty. Zawsze mogę powiedzieć, że wyższa cena wynika z wyższej jakości - mówi Krzysztof Półgrabia.
Jego zdaniem z sieciami trzeba współpracować, a nie walczyć.
- Sieci w tym czasie spowolnienia raczej wychodzą naprzeciw nam. Jest wiele akcji promocyjnych, podczas których sieci rezygnują z części swoich marży. Państwo musi natomiast nadzorować koncentrację sieci, zarówno w rejonach, jak i w poszczególnych miastach. Na pewno będzie rosła rola sieci handlowych i dużym firmom oferującym duże partie produktów i duży asortyment zawsze będzie łatwiej z sieciami współpracować - mówi Krzysztof Półgrabia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11364

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane