PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Producenci liczą na wzrost sprzedaży kawy premium w Polsce

Autor: portalspozywczy.pl 16 marca 2010 12:08

- Sprzedaż kawy w Polsce będzie rosła. Szczególnie możemy mówić o trendzie wzrostowym w konsumpcji kawy premium - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Joanna Turczyk, Marketing Manager Nespresso Polska.

- Biorąc pod uwagę, że kawa porcjowana i ekspresy na kapsułki są nadal nowością, a rynek polski jest wciąż nienasycony pod tym względem, zakładamy dynamiczny rozwój tego segmentu - zauważa Joanna Turczyk.
Mimo że 90 proc. Polaków pije kawę zalewaną wodą w szklance, reszta wybiera espresso i proste receptury mleczne, zdaniem naszej rozwmówczyni w Polsce widoczny staje się nowy trend - poszerza się grono prawdziwych miłośników i koneserów kawy. I dla takich osób kryzys nie jest straszny.

Pod koniec 2009 r. firma posiadała sieć ponad 190 ekskluzywnych butików rozmieszczonych w największych miastach na całym świecie.
W 2009 r. marka Nespresso osiągnęła światowe wyniki sprzedaży na poziomie 2,77 miliarda CHF, co oznacza, że od 2000 r. średni roczny wzrost utrzymuje się na poziomie 30 proc. Czwarty rok z rzędu Nespresso jest też jedną z najszybciej rozwijających się marek należących do Grupy Nestlé.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11370

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane