PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Przedstawiciel Auchan: Bezrobocie wpływa na konieczność dbania o koszty

Autor: portalspozwczy.pl 29 marca 2010 15:07

- Najbardziej niepokojący jest wzrost bezrobocia, które jest o 3-4 proc. wyższe w porównaniu z początkiem ubiegłego roku. Rosnące bezrobocie przełoży się na spadek siły nabywczej polskiego konsumenta, a to na niższą sprzedaż w sklepach. Dla tego uważam, że najtrudniejsze dla handlu będzie pierwsze 6 miesięcy tego roku - mówi Francois Colombie, przewodniczący rady nadzorczej Auchan Polska.

Jednocześnie przedstawiciel Auchan zaznacza, że w przyszłość patrzy z rozsądnym optymizmem. - Tak jak rok 2009 był lepszy niż prognozowano, tak rok 2010 nie będzie okresem spektakularnych wzrostów sprzedaży, szczególnie w pierwszych dwóch kwartałach. Widzę jednak duży optymizm wśród polskich konsumentów, sprzyja temu stały wzrost polskiej gospodarki - uważa Francois Colombie.

Jednocześnie zaznacza: - Najbliższy rok będzie rokiem trudnych marż dla sieci handlowych i w związku z tym będą musiały dbać o koszty.

Przewodniczący rady nadzorczej Auchan Polska ocenił także 2009 r. w polskim handlu. - Poprzednie 12 miesięcy można podzielić na dwa okresy. Pierwszy do sierpnia - wtedy patrząc na rosnącą sprzedaż zadawaliśmy sobie pytanie, czy w ogóle na polskim rynku jest coś takiego jak kryzys. W tym czasie obroty naszych sklepów w Polsce, szczególnie w okresie Wielkanocy były naprawdę świetne, wręcz zaskakujące - wyjaśnia Francois Colombie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11444

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane