Przychody z franczyzy w 2009 roku na poziomie 72 mld zł

Autor: Profit system 3 marca 2010 10:04

Według badań Profit system, w 2009 roku przychody z biznesu sieciowego sięgnęły 72 mld zł, co odpowiada 7 proc. polskiego PKB. Na krajowym rynku działa ponad 70 systemów o kwocie inwestycji początkowej nieprzekraczającej 50 tys. zł, w tym przede wszystkim placówki bankowe, handlowe oraz usługowe. Rocznie inwestycje franczyzobiorców przekraczają 1,5 mld zł.

Franczyza jest z założenia interesem wspólnym i korzystnym dla obu stron. Nawiązanie współpracy z nowym partnerem wiąże się z przekazaniem mu swojej marki, oferty, know - how oraz niezbędnego w każdej branży doświadczenia. W znaczny sposób obniża to ryzyko związane z podjęciem nowej działalności gospodarczej, ma wpływ na szybki zwrot kapitału, zwiększa rozpoznawalność wśród klientów, a w prospektywnie niedługiego czasu zyski.

Polska franczyza mimo braku prawnych zachęt do podjęcia tej formy przedsiębiorczości (np. w postaci ulg podatkowych) radzi sobie bardzo dobrze. Dochody sieci rosną, a wraz z nimi liczba firm chętnych by działać w ten sposób. Spektakularnych bankructw rynek franczyzowy nie zna.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11170

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane