PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Przyszłość należy do produktów funkcjonalnych

Autor: dlahandlu.pl 30 lipca 2009 12:25

- Wraz ze wzrostem zamożności i świadomości konsumentów, będzie rosło zapotrzebowanie na mleczne produkty probiotyczne i funkcjonalne - powiedział serwisowi portalspożywczy.pl Grzegorz Grzeszkowiak, prezes SM Gostyń.

- Miejsce na nowości na rynku będzie zawsze. Niemniej należny brać pod uwagę specyfikę każdego rynku. To co sprzedaje się bardzo dobrze np. w Brazylii nie musi cieszyć się powodzeniem w Polsce - mówi prezes Grzeszkowiak.
- Wejście na rynek z nowościami jest bardzo trudne i wymaga dużych nakładów na promocję i marketing. Ostatnią nowością wprowadzoną przez SM Gostyń jest Minila - mleko o obniżonej zawartości laktozy. Mimo, że jest to nowość na naszym rynku, sprzedaż idzie trudno - mówi prezes SM Gostyń.

Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu została założona w czerwcu 1889 roku. W 2007 r. Spółdzielnia wprowadziła do obrotu szeroką gamę nowych produktów: mleko zagęszczone niesłodzone o zawartości tłuszczu 10 proc.(Premium), śmietanki UHT: 12 proc., 18 proc., 36 proc. w kartonikach typu "prisma" z zakrętką, ponadto jogurty pitne: aloesowy, żurawinowy i czerwona pomarańcza oraz mleko zagęszczone słodzone gotowane kakaowe oraz gotowane krówkowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11396

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane