PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Resource Partners: branża spożywcza perspektywiczna i odporna na kryzys

Autor: portalspozywczy.pl 2 grudnia 2010 13:49

- Interesują nas inwestycje w takie sektory spożywczego rynku, które dynamicznie się rozwijają, bo szukamy możliwości skokowego wzrostu. Szukamy firm, które mają potencjał rozwoju organicznego i poprzez akwizycje oraz takie, których ofertę można poszerzać o innowacyjne kategorie - mówi Ryszard Wojtkowski, prezes funduszu Resource Partners.

Jego zdaniem branża spożywcza jest odporna na kryzys. - Kryzys pokazał, że firmy, które dysponują dobrą marką i produktem, radzą sobie nawet w tym słabszym gospodarczo okresie. Bo nawet w kryzysie trzeba jeść. Jednak w spowolnieniu wygrywa cena i dobra jakość - mówi Ryszard Wojtkowski.

W kryzysie właściciele firm spożywczych zaczęli częściej myśleć, że funkcjonowanie w pojedynkę jest trudne i że w to grupie jest siła.
- Dlatego przekonujemy właścicieli spożywczych firm do współpracy. Akceptujemy mniejszościowe udziały w firmach, które chcemy dokapitalizować - mówi Ryszard Wojtkowski

Resource Partners, fundusz private equity, który koncentruje działalność w Europie Środkowo-Wschodniej, ma do wydania około 250 milionów euro. Dotąd fundusz wydał 53,7 mln euro na inwestycje w takie spółki jak: SPS Handel (60 mln zł), Melvit (30 mln zł), Interchem oraz Mavit.

Resource Partners to fundusz średniej wielkości, minimalne wielkość inwestycji to 20 mln zł a maksymalna 150 mln zł. Przy większych transakcjach fundusz korzysta dodatkowo z pieniędzy swoich inwestorów.

 

Resource Partners to inwestor średniookresowy, angażuje się w podmioty od 3 do 5 lat.

Czytaj więcej w artykule Prezes Resource Partners: Spożywka to jedna z najciekawszych branż z Polsce

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11444

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane