PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Rosną ceny jabłek na rynkach hurtowych

28 lutego 2012 10:18

Druga połowa stycznia przyniosła wyraźne ożywienie na rynku jabłek. Wzrosło przede wszystkim zainteresowanie kupnem tych owoców przez rynki wschodnie. Można było obserwować wzrost cen jabłek w skupie na eksport jak również na rynek krajowy - podali analitycy Banku BGŻ.

Według danych opublikowanych przez Ministerstwo Rolnictwa, cena skupu jabłek deserowych przez spółdzielnie ogrodnicze w dniach 20-21 lutego 2012 roku wyniosła 1,50 zł/kg i była o 0,20 zł/kg wyższa niż jeszcze przed miesiącem. Co prawda ceny jabłek są obecnie niższe w porównaniu do roku poprzedniego o około 0,40 zł/kg, ale jeżeli wziąć pod uwagę wielkość zbiorów w tym i poprzednim sezonie, sadownicy mogą mówić o dość korzystnej sytuacji. Dla porównania w lutym 2010 roku za jabłka w skupie płacono średnio tylko 0,99 zł/kg.

Wzrosty cen widoczne były również na rynkach hurtowych, a ich skala uzależniona od odmiany jabłek. Dla przykładu za jabłka odmiany Szampion na rynku hurtowym w Broniszach w dniu 23 lutego br. płacono 1,00-1,66 zł/kg, podczas gdy miesiąc wcześniej ich cena kształtowała się w przedziale 1,20-1,86 zł/kg. W podobnej relacji wzrosły również ceny Cortlanda czy też odmiany Gloster.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11458

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane