PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Rosną ceny piwa

Autor: Puls Biznesu 8 stycznia 2013 09:37

Rosną ceny piwa

Pod koniec ubiegłego roku ceny piwa zaczęły rosnąć - i to pierwszy raz od dwóch lat. W listopadzie za litr złocistego trunku trzeba było zapłacić 5,15 zł. Rekord padł w kwietniu 2010 r. - kiedy, jak wynika z danych Nielsena dla Grupy Żywiec, za litr piwa trzeba było płacić 5,30 zł - czytamy w Pulsie Biznesu.

Zdaniem Wojciecha Mrugalskiego z Kompanii Piwowarskiej wzrost cen piwa moża może świadczyć o tym, że część konsumentów częściej sięga po piwa z wyższej półki.

Jak informuje Puls Biznesu Andrzej Olkowski, prezes Stowarzyszenia Regionalnych Browarów Polskich, liczy na dalszy wzrost cen złocistego trunku, gdyż rośnie segment piw premium. Jednak Marek Jakubiak, właściciel browarów regionalnych Ciechan i Lwówek, jest innego zdania - twierdzi, że spadki cen piwa powrócą. Jego zdaniem koncerny są w stanie zaakceptować kolejne obniżki.

Wojciech Mrugalski twierdzi, że wzrost cen piwa wynika z rosnącej presji kosztowej gdyż rosną ceny surowców do produkcji piwa jak również ceny opakowań oraz koszty energii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11446

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 508972

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane