Rośnie sprzedaż miksów kawowych

Autor: portalspozywczy.pl 9 listopada 2011 15:33

Według danych opublikowanych w branżowych magazynach, w ciągu 12 miesięcy - od sierpnia 2010 roku do końca lipca 2011 roku - sprzedano w kraju 79 tys. ton o wartości ponad 2,9 mld złotych. Udział cappuccino i miksów kawowych oscylował w okolicach 10 proc. rynku.

- Miksy kawowe to jeden z ważniejszych produktów eksportowych. Stale rozwijamy i urozmaicamy ten segment produkcji. To z kolei przekłada się na dynamikę sprzedaży - podkreśla Adam Mokrysz z zarządu Mokate. Jak dodaje, szacunki pokazują, że 2011 będzie kolejnym rokiem wzrostów sprzedaży w obszarze tej kategorii.

- O ile kawa typu Ice Frappe jest produktem sezonowym, o tyle w przypadku innych miksów sprzedaż rozkłada się mniej więcej równo w całym roku - podkreśla Adam Mokrysz.

Według danych grupy Mokate popyt na Ice Frappe w okresie letnim rośnie z około 5-7 proc. do nawet 25-30 proc. udziału w sprzedaży bogatej palety wszystkich oferowanych miksów.

- Każdy procent udziału ma znaczenie i o każdy zabiegamy z równą intensywnością. Dziś w 9 na 10 badanych sklepów znaleźć można produkty którejś z naszych firm, a co za tym idzie i naszych marek - zapewnia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane