PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Rośnie wartość rynku karmy dla zwierząt

www.portalspozywczy.pl 11 czerwca 2012 11:08

Rośnie wartość rynku karmy dla zwierząt

- W ostatnich latach obserwujemy rosnący popyt na gotowe jedzenie dla zwierząt domowych. Polski rynek karmy dla zwierząt jest obecnie wyceniany na 1,5 mld złotych, co oznacza, że tylko w ciągu minionych pięciu lat jego wartość się podwoiła - mówi serwisowi portalspozywczy.pl, Aku Vikstrom, dyrektor generalny Mars Polska Petcare.

- Mimo to polski rynek karmy wciąż pozostaje sektorem, który charakteryzuje się naprawdę dużym potencjałem, jaki wynika zwłaszcza z faktu, że przeważająca większość polskich psów i kotów wciąż karmiona jest niezbilansowanym i niestety, wbrew powszechnym opiniom, nie zawierającym wszystkich potrzebnych składników - jedzeniem domowym. W Polsce zaledwie 12 proc. jedzenia spożywanego przez psy i koty stanowi pełnowartościowa i opracowana przez specjalistów karma gotowa. Dla porównania, w innych krajach europejskich takich jak np. Niemcy czy Francja odsetek ten wynosi nawet 50-60 proc. - mówi dyrektor generalny Mars Polska Petcare.

Według danych przedstawionych przez AC Nielsen firma Mars Polska nadal pozostaje liderem wśród producentów karmy dla zwierząt. - Nasz udział w rynku sięga 50 proc. Na drugim miejscu znajduje się Nestle Purina z udziałem sięgającym niemal 10 proc., natomiast pozostała część rynku podzielona jest pomiędzy mniejszych producentów - tłumaczy nasz rozmówca.

 

Czytaj więcej na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Marta 2012-06-11 17:20:06

    Karmy dla zwierząt są w Polsce stanowczo za drogie w porównaniu z dochodami przeciętnej rodziny.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11446

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 508972

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane