REKLAMA
REKLAMA

Rośnie zainteresowanie piwami bezalkoholowymi

www.portalspozywczy.pl 13 marca 2015 10:27

Na rynku piwa w Polsce przełomem mogą być piwa zeroalkoholowe, bo w naszym kraju jest coraz większe zainteresowanie piwami niskoalkoholowymi, jednak nie stanie się to w najbliższym czasie - mówi prezes Carlsberg Polska Tomasz Bławat.

REKLAMA
Poskreśla, że na rynku piwa w Polsce będzie kontynuowany spadek zainteresowania piwami mocnymi, wzrost zainteresowania piwami smakowymi, regionalnymi i rzemieślniczymi, a coraz większe będzie zainteresowanie właśnie piwami niskoalkoholowymi.

- Konsumpcja piwa spada i trend idzie w stronę piw mniejalkoholowych. Jako branża zbliżamy się pewnie do wprowadzenia piw zeroalkoholowych, czyli 0,0 procent i to mógłby być przełom na rynku, ale to jednak jeszcze trochę potrwa - mówi prezes Carlsberg Polska Tomasz Bławat.

- Jest trochę tego typu piw na rynku, ale głównie z importu i w ocenie konsumentów smak tych piw jest za mało piwny - dodaje i podkreśla, że na rynku od dłuższego czasu są piwa o zawartości alkoholu niemal zero procent czyli np. uznawane za bezalkoholowe Okocim Karmi o zawartości alkoholu 0,5 proc.

Branża piwowarska zanotowała w 2014 roku spadek sprzedaży wartościowo na poziomie 0,6 proc., natomiast ilościowo zanotowała niewielki wzrost na poziomie 0,8 proc.

Podobnie jak w 2013 roku główne przyczyny tej sytuacji w branży, to głównie dość niski poziom optymizmu konsumenckiego i wynikająca z niego ostrożność zakupowa oraz ustabilizowany poziom konsumpcji w okolicach 96 litrów piwa na statystycznego Polaka.

Dobrym sygnałem jest rosnący popyt na droższe piwa (piwne specjalności, piwa smakowe, rzemieślnicze, etc.), których wyższe ceny częściowo skompensowały spadek wartości sprzedaży kategorii. Rok 2014 to również kontynuacja presji cenowej.

Spożycie piwa w 2013 roku w Polsce spadło o ok. 2,0 proc. do 37,2 miliona hektolitrów.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12556

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA