PARTNER PORTALU Partner portalu: Herosi Polskiej Przedsiębiorczości

Rozwija się rynek ekożywności

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 6 listopada 2012 09:31

Coraz więcej Polaków sięga po zdrowe jedzenie. To szansa dla producentów, zwłaszcza stawiających na oryginalne smaki oraz tradycyjne, regionalne przepisy i sposoby wytwarzania - pisze Dziennik Gazeta Prawna.

Jak podaje DGP, wiele firm z branży ekożywności to małe rodzinne zakłady, które zaczęły od niewielkiej produkcji a teraz operują na terenie co najmniej swojego województwa. Spotykają się na targach - w Polsce i za granicą, otrzymują nagrody i same zabiegają o kolejne certyfikaty potwierdzające wysoką jakość.

W ostatnim roku na niekorzyść takich producentów zmieniły się przepisy. Obecnie wszyscy drobni producenci, prowadzący działalność w formie marginalnej zgodnie z przepisami unijnymi mogą handlować tylko w województwie, gdzie wykonywana jest działalność i w okolicznych powiatach. Wcześniej ograniczenie dotyczyło województwa macierzystego i ościennych - czytamy w DGP.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Racjonalista 2012-11-06 17:43:13

    Ty się nie śmiej, bo ja kiedyś widziałem biały nalot na owocach w hipermarkecie... cóż każdy wybiera to, co lubi, a ja jednak lubię jak jabłko smakuje jabłkiem, a banan, bananem. Chemicznych upodobań nie mam ;-)

  • Melisa 2012-11-06 17:30:54

    No, ja uwielbiam takie warzywa i owoce prosto od rolnika z upraw ekologicznych oczywiście! W końcu nie od parady się mówi, że gdyby jabłek w hipermarketach nie myli, to byłyby białe ;-)

  • Racjonalista 2012-11-06 17:17:37

    To nie jest ograniczanie, chyba błędnie to rozumiesz, to jest promowanie zakupów lokalnych. Jeśli mieszkasz w Warszawie kupujesz w Organic Farma Zdrowia, jeśli mieszkasz w Wólce Małej pod... to kupujesz u Pani Krysi, która ma również ekologiczne produkty certyfikowane i przy okazji wspierasz lokalną gospodarkę!

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9965

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 923188
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane