Rozwój rynku dań gotowych zwalnia

Autor: Rzeczpospolita 30 marca 2010 09:30

Rozwój rynku dań gotowych zwalnia

Ubiegły rok nie był najlepszy dla producentów dań gotowych, którzy przyzwyczaili się do szybkiego wzrostu sprzedaży od kilku lat. Jej wielkość zwiększyła się zaledwie o około 1 proc. a wartość rynku urosła o blisko 4 proc. i wynosi prawie 600 mln zł. Da porównania w 2008 r. wydatki Polaków na dania gotowe zwiększyły się o 18 proc. - czytamy w Rzeczpospolitej.

Przedstawiciele branży przyznają, że zaszkodził im kryzys. Paweł Nowakowski, prezes Makaronów Polskich, twierdzi, że słaba sytuacja to efekt wysokich cen mięsa.

Jak czytamy w Rzeczpospolitej firma Euromonitor International wskazuje, że na ożywienie na naszym rynku dań gotowych, do którego zalicza także potrawy mrożone, trzeba poczekać do 2012 r. a w tym roku wydatki mogą spaść o 1 proc.
Zdaniem Bogusława Kowalskiego, prezesa rybnej spółki Graal, rynek dań gotowych nie rozwija się tak szybko, jak spodziewali się analitycy. Jego zdaniem w ciągu najbliższych dwóch, trzech lat sprzedaż będzie rosła, ale nie w tempie dwucyfrowym, bo Polacy są konserwatystami i nie jest łatwo ich przekonać do kupowania dań gotowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11056

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane