Ruch zainteresowany przejęciem salonów Kolportera

Autor: Rzeczpospolita 12 sierpnia 2009 12:34

900 salonów prasowych Kolportera może trafić do portfolio Ruchu. Bogdan Ścibut z zarządu Ruchu przyznaje w romowie z Rzeczpospolitą, że jego firma jest zainteresowana tą siecią. - Takie przejęcie jest możliwe pod warunkiem uzyskania zgody UOKiK - mówi.

- Będziemy rozpatrywać oferty dotyczące saloników prasowych wyłącznie od takich inwestorów, którzy w ciągu kilku lat zagwarantują nam możliwość dostarczania prasy przez Kolportera do tej sieci. Jeśli Ruch spełni ten warunek, to oczywiście chętnie podejmiemy rozmowy - mówi „Rz" Maciej Topolski, rzecznik grupy Kolporter. - Gdyby tak się stało, byłby to przełom w stosunkach pomiędzy naszymi firmami. Model biznesowy, w którym Ruch zarządza detaliczną siecią sprzedaży, do której prasę dostarcza Kolporter SA, wydaje się nam bardzo ciekawy - dodaje.
Jak zapewnia rzecznik Kolportera, firma jest zainteresowana zarówno ofertami od inwestorów finansowych, jak fundusze inwestycyjne, jak i branżowych, czyli np. od firm zajmujących się handlem detalicznym.
W piątek Kolporter poinformował, że szuka inwestora dla sieci ok. 900 saloników prasowych. Rozważa też sprzedaż tych sklepów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11170

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane