REKLAMA
REKLAMA

Ruch zainteresowany przejęciem salonów Kolportera

Autor: Rzeczpospolita 12 sierpnia 2009 12:34

900 salonów prasowych Kolportera może trafić do portfolio Ruchu. Bogdan Ścibut z zarządu Ruchu przyznaje w romowie z Rzeczpospolitą, że jego firma jest zainteresowana tą siecią. - Takie przejęcie jest możliwe pod warunkiem uzyskania zgody UOKiK - mówi.

REKLAMA

- Będziemy rozpatrywać oferty dotyczące saloników prasowych wyłącznie od takich inwestorów, którzy w ciągu kilku lat zagwarantują nam możliwość dostarczania prasy przez Kolportera do tej sieci. Jeśli Ruch spełni ten warunek, to oczywiście chętnie podejmiemy rozmowy - mówi „Rz" Maciej Topolski, rzecznik grupy Kolporter. - Gdyby tak się stało, byłby to przełom w stosunkach pomiędzy naszymi firmami. Model biznesowy, w którym Ruch zarządza detaliczną siecią sprzedaży, do której prasę dostarcza Kolporter SA, wydaje się nam bardzo ciekawy - dodaje.
Jak zapewnia rzecznik Kolportera, firma jest zainteresowana zarówno ofertami od inwestorów finansowych, jak fundusze inwestycyjne, jak i branżowych, czyli np. od firm zajmujących się handlem detalicznym.
W piątek Kolporter poinformował, że szuka inwestora dla sieci ok. 900 saloników prasowych. Rozważa też sprzedaż tych sklepów.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12556

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA