PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Rynek dań gotowych rośnie o 7 proc. rocznie

Autor: dlahandlu.pl 16 listopada 2010 14:12

Choć w większości państw europejskich dania gotowe są stosunkową nowością, przyciągają coraz więcej konsumentów. Przewiduje się, że rynek ten w Unii Europejskiej osiągnie w ciągu tego roku wartość 22 miliardów euro. Od 1998 do 2008 roku rynek ten rósł rocznie średnio o 5,2 proc., podczas gdy w segmencie gotowych dań chłodzonych zanotowano średni wzrost na poziomie 7 proc.

Rozwój rynku dań gotowych zarówno typu "pull", jak i "push", zależy od narodowych zwyczajów żywieniowych, ale też od dostępności atrakcyjnych posiłków w handlu nowoczesnym. We Włoszech, gdzie 70 proc. pracowników biurowych wychodzi do domu na lunch, Conad, duża sieć sklepów typu convenience i supermarketów, zanotowała w ubiegłym roku wzrost sprzedaży żywności paczkowanej i gotowej o 4,8 proc.

W Wielkiej Brytanii, najbardziej zaawansowanym rynku dań gotowych w Europie, sieć detaliczna Marks & Spencer razem z firmą Sealed Air Cryovac, Marks & Spencer bada przyszłość dań gotowych: łatwe w obsłudze porcje bez zbędnych opakowań, etykiety, które komunikują się z kuchenkami mikrofalowymi, a także nowoczesne rozwiązania, jak np. multimedialne przepisy kulinarne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11193

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane