PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Rynek Hurtowy w Broniszach: Owoców mniej niż w 2008 r. i tańsze

Autor: portalspozywczy.pl 10 sierpnia 2009 15:04

Rynek Hurtowy w Broniszach: Owoców mniej niż w 2008 r. i tańsze

Warzyw wyprodukujemy w tym roku więcej niż w ubiegłym, mniej będzie owoców, ale specjaliści oceniają, że zbiory owoców będą wysokie. W ofertach handlowych nadal są wszystkie krajowe owoce - informuje Małgorzata Skoczewska, rzecznik prasowy Rynku Hurtowego w Broniszach.

Na Rynku Hurtowym w Broniszach najdroższe są borówki amerykańskie, średnia cena 1 kilograma w ofercie hurtowej to około 10 zł, czyli taniej niż w 2009 r., wtedy kilogram kosztował 12 zł.

Taniej płacą odbiorcy za brzoskwinie i maliny. Średnia hurtowa cena krajowych brzoskwiń to 1,75 zł/kg, o 15 proc. mniej niż przed rokiem. Tańsze o 20 proc. są maliny konsumpcyjne. Cena hurtowa to 8 zł za kilogram, w ub. roku była ona wyższa o 2 złote.
W ofercie handlowej są gruszki. W zależności od klasy jakości owoców, ceny w Broniszach wynoszą od 3,5 do 4,5 zł/kg, o złotówkę drożej niż rok temu. Bardzo bogata jest oferta śliwek. Ceny hurtowe wahają się od 1,85 do 3,50 zł za kilogram, jest to drożej niż rok temu. Śliwek powinniśmy zebrać tyle samo co rok temu, około 113 tys. ton.
Na poziomie zbliżonym do ubiegłorocznego są ceny wiśni. Maksymalna cena kilograma owoców konsumpcyjnych w ofercie hurtowej nie przekracza 2,00 zł za kilogram. Wiśni powinniśmy zebrać prawie 213 tys. ton, o 5 proc. więcej niż rok temu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11536

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane