Rynek kawiarni wart 1,5 mld zł

Autor: gazeta.pl 12 czerwca 2011 12:48

Rynek kawiarni, którego wartość eksperci wyceniają na 1,5 mld zł, rośnie w zastraszającym tempie. Skorzystać na tym chciał Starbucks, globalny kawiarniany lider, jednak wydaje się, że spóźnił się ze swoją ofertą - czytamy w serwisie gospodarka.gazeta.pl.

W tej chwili Polacy zajmują siódme miejsce w Europie pod względem spożycia kawy. Wiele wskazuje na to, że w kolejnych latach poprawimy swoją pozycję. Dlatego najwięksi gracze snują ambitne plany rozwoju swoich sieci.

Jak podaje serwis gospodarka.gazeta.pl, najwięcej kawiarni w Polsce funkcjonuje obecnie pod nazwą Coffeeheaven. Należąca do brytyjskiej spółki Costa Limited (jednej z największych sieci kawiarni w Wielkiej Brytanii) ma obecnie 76 kawiarni w 14 miastach. Po piętach tej sieci depcze Empik Café, który ma obecnie 59 placówek. Z kolei sieć Café Club pod koniec ubiegłego roku miała 30 kawiarni, w tym siedem na franczyzie, a w tym roku planuje otworzyć dziesięć kolejnych.

Tymczasem Starbucks, który wszedł do Polski w kwietniu 2009 r., nie zdecydował się na agresywną ekspansję - obecnie w ramach tej sieci istnieje 11 lokali w pięciu miastach w Polsce. Wkrótce planowane jest otwarcie kawiarni w Gdyni - informuje serwis gospodarka.gazeta.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11272

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane