REKLAMA
REKLAMA

Rynek napojów izotonicznych wart ponad 180 mln zł

Autor: pr/dlahandlu.pl 15 lipca 2016 10:35

Napoje izotoniczne zyskują nowych konsumentów i notują dynamiczny wzrost – wartościowy na poziomie 21 proc., wolumenowy  w wysokości 37 proc. oraz ilościowej w sztukach o 26 proc . Wartość całej kategorii, która odnotowuje znacznie większe wzrosty niż kategoria energetyków czy napojów, to 180,39 mln zł.

REKLAMA

Według badań PBS, ponad połowa Polaków jest odwodniona. Co dziesiąty Polak nie pija wody, 6% pije tyle wody, ile jest zalecane w normach, a większość z nas wypija tylko 3-4 szklanki dziennie, czyli 50% zapotrzebowania.  Zapotrzebowanie na napoje jest zależne od wieku, wagi ciała, kondycji fizycznej oraz temperatury powietrza. Im bardziej gorąco, tym więcej płynów gaszących pragnienie powinno się pić. 

W upalne dni konsumenci powinni sięgać po płyny, które mają takie samo stężenie, jak stężenie płynów ustrojowych w organizmie. Takie właściwości posiadają napoje izotoniczne. Napoje izotoniczne zawierają niezbędne minerały, węglowodany i witaminy. Wyrównują poziom wody i elektrolitów, których niedobór występuje podczas aktywności fizycznej lub upałów. Zalecane są sportowcom, ponieważ szybko pomagają przywrócić równowagę płynów w organizmie.

 

 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12554

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA